Ankara Çıkışlı 5 Gece 6 Gün GAP Turu

Gaziantep – Halfeti – Birecik – Adıyaman – Nemrut Dağı – Diyarbakır – Midyat – Mardin – Hasankeyf – Şanlıurfa

Ankara’dan özel tur araçlarıyla ulaşım + 5 Gece Konaklama + 1. Gün Gaziantep’de restoranda kahvaltı + Otellerde 5 açık büfe kahvaltı + Otellerde 4 akşam yemeği + Gaziantep’de tatlı ikramı + Halfeti Tekne Turu + Nemrut çıkış minibüs hizmetleri + Birecik’de Türk Kahvesi ikramı + Profesyonel rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Hepsi Dahil 1,450 TL

Fiyatlar 2 kişilik ve 3 kişilik odada kişi başı için geçerlidir.

Konaklama Otelleri: (Gaziantep Safir Otel, Adıyaman White Star Otel, Diyarbakır Plaza Otel, Mardin Yay Grand Otel, Şanlıurfa Dedeman Otel VB. OTELLER)

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333 

Ankara Çıkışlı 5 Gece 6 Gün Gap Turu Programı:

1.GÜN:GAZİANTEP
Siz değerli misafirlerimizle 22:00’da Sıhhiye Atatürk Lisesi Önünden Gaziantep’e hareket ediyoruz. Rehberimizin gideceğimiz destinasyon hakkında bilgilendirmeleri ve vereceğimiz molalar ile birlikte keyifli bir yolculuk sonrasında sabah saatlerinde Gaziantep’e varış. Gaziantep’e varışımızın ardından sabah kahvaltısı için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız kahvaltının ardından (fiyata dahil) gezilerimize başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız Zeugma Mozaik Müzesine geçiyoruz. Zeugma mozaik müzesi 2011 yılında açılmış olan, 1700 metrekare büyüklüğü ile dünyanın en büyük mozaik müzesidir. Buradaki gezimizin ardından sırasıyla Gaziantep kalesi, Hamam Müzesi, Gümrük Han, Millet Han, Almacı Pazarı, Zincirli Bedesten, Sedefçiler Çarşılarını geziyoruz. (Gaziantep el sanatlarından bakırcılık, yemenicilik, sedef kakma işçiliği, gümüş işlemeciliği ve semercilik gibi alanlardaki ürünleri inceleyebilirsiniz.) Alışveriş ve gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Öğle yemeğinin ardından misafirlerimize özel Gaziantep Baklavası ikramlarını alıyoruz. (fiyata dahil).  600 yıllık bir kahvehane olan Tahmis Kahvesinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Kısa dinlenmenin ardından Gaziantep Kurtuluş Savaş Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonra otele hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde (SAFİR OTEL VB. OTELLER)

Sabah Kahvaltısı: Serpme Kahvaltı fiyata dahil
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Has Sofram Restaurant Kebap Menü : 45 TL)
Akşam Yemeği: Otelde

2.GÜN : HALFETİ-BİRECİK-ADIYMAN-NEMRUT DAĞI
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Halfeti’ye doğru hareket ediyoruz. Halfeti’de 1 saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyü’nü gördükten sonra Halfeti’den ayrılıyoruz. Yol üzerinde bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en önemli projelerinden bir tanesi olan, Fırat Nehri üzerine kurulan Atatürk Barajı’nı seyir terasından izledikten sonra Birecik’e hareket ediyoruz. Birecik’de nesli tükenmekte olan sadece Fas ve Birecik’te bulunan kelaynak kuşlarını görüyor, kelaynak kuşlarının bulunduğu hayvanat bahçesini ziyaret ediyoruz. Şirin bir Güneydoğu İlçesi olan Birecik’de Tarihi Birecik Konaklarının içinde geçmişte yolculuğa çıkıyor, 5.000 yıllık tarihe sahip bir Birecik Konağında siz değerli misafirlerimize türk kahvesi ikram ediyoruz( fiyata dahil) Konağın şu anki sahiplerine; kahve ikramları ve misafirperverlikleri için teşekkür ederek konaktan ayrılıyoruz. Ardından öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yemeğin ardından Birecik’de Fırat Nehri kenarında kısa bir yürüyüş yapıyor ardından Adıyaman’a doğru yola çıkıyoruz. Adıyaman’da öncelikle Nemrut Dağı’na gidebilmek için minibüslere biniyoruz. Yol güzergâhımızda Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Tapınağı görülüp gün batımı için Nemrut Dağı’na çıkılıyor.
I. Antiochos, Zeus, Apollon, Herakles, Kommagene, Kartal ve Arslan Heykellerini görüyoruz. Dağın en önemli unsuru ise Kommagene Kralı Antiochos’a ait Tümülüs ve Kutsal alanlarıdır. Batı ve doğu terası bağış sunağı, güneşin batışı sonrası otele doğru hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde (WHİTE STAR OTEL VB. OTELLER)

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Birecik Gülbaba Restaurant Patlıcan Kebap Menü: 45 TL)
Akşam Yemeği: Otelde

3.GÜN : DİYARBAKIR
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Adıyaman’dan ayrılarak güneydoğunun en eski ve köklü kenti Diyarbakır’a hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğumuzun ardından Diyarbakır’a varış ve Diyarbakır’da öncelikle edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyor ardından Sur içerisinde İslam tarihinin en eski camiilerinden olduğuna inanılan Anadolu’da kurulan Haremi Şerif Diyarbakır Ulu Camii’ni geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır surlarının en eskisi olan Keçi Burcu’nu gördükten sonra öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yemeğin ardından Dicle Nehrine hareket ediyoruz. Dicle Nehrinin üstüne kurulu 10 Gözlü Köprü’yü, hevsel bahçeleri görüyoruz. Mardin Kapıyı, Yeni Kapı’ yı panoramik olarak gördükten sonra konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde. (PLAZA HOTEL VB OTELLER)

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Ciğerim Ocakbaşı: Ciğer Menü veya Kebab Menü: 35 TL)
Akşam Yemeği: Otelde

4.GÜN : MARDİN-MİDYAT-HASANKEYF
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Diyarbakır’dan ayrılarak Batman üzerinden Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı ile sular altında kalacak olan Zeynel Bey Türbesi, İmam Abdullah Türbesi, El Rızk Camisi, Sultan Süleyman Camisi, Tarihi Hasankeyf Köprüsü, Tarihi Hasankeyf Kalesi ( Panoramik ), Artuklu Döneminde var olan Eski Darphane ve Mağara Evleri gördükten sonra Midyat’a hareket ediyoruz. Midyat’da gezimize Sıla Dizisinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evi’ni geziyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşı gezilerimiz sonrasında öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Restaurantta alacağımız yöresel yemeğimizin ardından Mardin’e hareket ediyor ve Mardin’de öncelikle 5.yüzyılda inşa edilen ve günümüzde Süryani Ortodoks Patriklerinin Evi olarak kullanılan ve Dayrul Zaferan Manastırı gezisinden sonra 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyor ve ardından Eski PTT Binası, Şehidi Camii’ni görerek, Tarihi Çarşıları, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyoruz. Şu anda restorasyonda olan 11.yy da Ermeni bir usta tarafından yapıldığı tahmin edilen minaresi ile meşhur Ulu Camii’yi görüyoruz. Mardin’de gezilerimizi tamamladıktan sonra konaklama ve akşam yemeği için otele geçiş. Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde (YAY GRAND HOTEL VB. OTELLER)

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA (Rehber tavsiyesi Midyat Çağ Sofrası :Midyat Tabağı Kaburga Dolması+Pilav+İçli Köfte+Ökçe 40 TL)
Akşam Yemeği: Otelde

5.GÜN : ŞANLIURFA
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Mardin’den ayrılarak Peygamberler Şehri olan, hepimizin hafızalarında Çiğ Köfte, Balıklı Göl, Harran olarak kazınan Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da gezilerimize öncelikle Dünya arkeolojisinin göz bebeği olan ve arkeolojik çalışmaların halen devam ettiği açık hava tapınağını olarak bilinen Göbeklitepe’den başlıyoruz. Burada gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için restauranta geçiyoruz. Öğle yemeği ardından gezilerimize devam ediyor ve sırasıyla Halil Rahman Gölü, Balıklıgöl, Ayn Zeliha Gölü, Hz İbrahim makamından ötürü ismini alan Makam Camii, Rızvaniye Camii, Mevledi Halil Cami ve Hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı görüyoruz. Panaromik Urfa Kalesi, tarihi çarşılardan olan Sipahiler, Hüseyinciler, Bakırcılar Çarşısı’nı geziyoruz.
Eşkiya Filminin çekildiği Gümrük Han’da çay molası ve sonrasında aracımızda buluşarak otele geçiyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimizle birlikte Şanlıurfa’ya özgü sıra gecesi programına geçiyoruz. Sıra gecesi programının ardından otele geçiyoruz. (DEDEMAN HOTEL VB. OTELLER)

Sabah Kahvaltısı: Otelde
Öğle Yemeği: EKSTRA Rehber Tavsiyesi Sembol Ocakbaşı Restaurant: Kebap Menü: 45.00 TL
Akşam Yemeği: EKSTRA Rehber Tavsiyesi Sevgi Ciğer : Ciğer Menü veya Kebap Menü: 35.00 TL
Sıra Gecesi: EKSTRA Rehber Tavsiyesi Sıra Gecesi Programı+ Akşam Yemeği (Kebap Menü) 75 TL

Not:
Sıra Gecesine katılmayan misafirlerimiz için akşam yemeğini almak üzere restauranta geçiyoruz.
Sıra Gecesine katılmak isteyen misafirlerimiz akşam yemeklerini program esnasında alabilirler
Sıra Gecesinde: Eğlence programı + Akşam Yemeği (Lebeniye Çorbası+ Karışık Kebab+ Tatlı+ İçeçek+ Sınırsız çay ikram ediliyor)

6.GÜN : ŞANLIURFA
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelden ayrılıp Şanlıurfa’nın en popüler ilçesi olan Harran’a geçiyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski camii olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii’ni, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medrese’sini ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birkaçını ziyaret ediyoruz. Harran’da gezimizi tamamlayıp dönüş yolculuğumuz için araçlardaki yerimizi alıyoruz Verilen molalar ve araç içi ikramlar ile birlikte turumuzu Ankara’da başladığımız yerde sonlandırıyoruz. Bir başka Gidiyoruz.com organizasyonunda buluşmak üzere üzülerek vedalaşıyoruz.

Ankara Çıkışlı 5 Gece 6 Gün Gap Turu Tarihleri:

3 – 8 Haziran 2019
21 – 26 Eylül 2019
5 – 10 Ekim 2019
19 – 24 Ekim 2019
24 – 29 Ekim 2019
(Yazılı ilk tarihlerden bir önceki akşam Ankara’dan hareketli)

5 Gece 6 Gün Gap Turu Fiyatları:

Ankara’dan özel tur araçlarıyla ulaşım + 5 Gece Konaklama + 1. Gün Gaziantep’de restoranda kahvaltı + Otellerde 5 açık büfe kahvaltı + Otellerde 4 akşam yemeği + Gaziantep’de tatlı ikramı + Halfeti Tekne Turu + Nemrut çıkış minibüs hizmetleri + Birecik’de Türk Kahvesi ikramı + Profesyonel rehberlik + Araç içi ikramlar + Seyahat Sigortası Hepsi Dahil 1,450 TL

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

• Ankara’dan özel tur araçlarıyla ulaşım
• 5 gece belirtilen otellerde konaklama (Gaziantep Safir Otel, Adıyaman White Star Otel, Diyarbakır Plaza Otel, Mardin Yay Grand Otel, Şanlıurfa Dedeman Otel)
• 1. Gün Gaziantep’de Restoranda Kahvaltı
• 5 Sabah Kahvaltısı (Gaziantep Safir Otel, Adıyaman White Star Otel, Diyarbakır Plaza Otel, Mardin Yay Grand Otel, Şanlıurfa Dedeman Otel)
• 4 Akşam yemeği (Otellerde)
• Halfeti tekne turu
• Nemrut çıkış minibüs hizmetleri
• Gaziantep’de tatlı ikramı
• Birecik’de türk kahvesi, çay ikramı
• Profesyonel Rehberlik Hizmeti
• Araç içi ikramlar (sıcak,soğuk içecek, kek, meyve ikramları)
• 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

• Tüm Öğle Yemekleri
• Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler
• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Müze Ören Yeri Girişleri
• Sıra Gecesi Programı
• Şanlıurfa’da akşam yemeği

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333 

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver