Orta Avrupa Turu

Ankara Çıkışlı Otobüsle Orta Avrupa Turu

Ankara’dan 8 Gece Konaklamalı Orta Avrupa Turu

Belgrad
Budapeşte
Prag
Karlovy Vary
Cesky Krumlov
Viyana
Sofya

Bilgi ve Rezervasyon:
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

1.GÜN Ankara – İstanbul
Belirlenen kalkış noktalarından tüm yolcularımızı aldıktan sonra Büyük Orta Avrupa ve Balkanlar Tur’umuz için transferimiz gerçekleşiyor. Edirne’de ihtiyaç ve alışveriş molamızdan sonra Kapıkule sınır kapımızda pasaport ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Bulgaristan tarafına geçiyoruz.
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil 

2.GÜN Belgrad
Svilengrad-Harmanlı-Dimitravgrad-Plovdiv-Sofya güzergâhını takip ederek Sırbistan‘a geçiyoruz.Kahvaltımızı restourant da extra olarak alıyoruz.Belgrad’a varışımızda Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda göreceğimiz yerler arasında, Yeni Belgrad, Usce Alışveriş merkezi, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray,Yeni Saray ve meclis binası, Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Megdan, Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad galibi heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi; Kale Meydan gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III..Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait bir çok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten sonra  turumuzu bitiriyoruz..Geceleme Belgrad’daki otelimizde.
* Belgrad turu dahil
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil

3.GÜN Belgrad – Budapeşte
Sabah kahvaltımızın ardından Novisad turumuzu gerçekleştiriyoruz ve ardından Budapeşte’ye yola çıkıyoruz. Budapeşte’ye varışımızı takiben, yapılacak olan şehir turumuzda; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanıgörülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Dileyen misafirlerimize rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri’nin ikiye böldüğü, Avrupa’nın incisi Budapeşte’yi nehirden izleme ve binaların tarihini dinlerken içeceklerini yudumlama fırsatı bulacakları Tuna Nehri gezisine katılabilirler. Radyo sanatçılarının sesinden muhteşem tarih yorumları ile Türkçe anlatımların yapıldığı turumuzu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme Budapeşte’de ki  otelimizde.
* Novisad ve Budapeşte şehir turları dahil
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil
Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 50 Euro (Kişi Başı) 

4.GÜN Budapeşte
Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turda önce Estergom Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından bir ortaçağ kalesi  ve aynı zamanda av şatosu olan ihtişamlı Visegrad’ı ziyaret ediyoruz. Bu turumuzda Visegrad kalesi Panoramik olarak görülecektir. Ögle yemeğini Rönesans atmosferinde alıyoruz. Daha sonra alışveriş için ‘Szentendre’ isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada boş zamanın ardından otele dönüyoruz. Rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Çigan Gecesi yemekli, içkili, müzikli eğlenceli turumuza katılma imkânı. Bu turumuzda gideceğimiz şarap mahzeninde hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkaracaksınız. Sizlerde şovun bir parçası olabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
* Visegrad ve Szentendre kasabaları turu dahil
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil
* Estergon & Visegrad & Szentendre öğle yemekli turu dahil
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil
Ekstra Çigan Gecesi: 50 Euro (Kişi Başı) 

5.GÜN Budapeşte – Prag
Sabah kahvaltısı otelimizde yapıyoruz daha sonra Prag yolculuğumuz başlıyor, yol üzerinde Bratislava’ya gidiyor ve panoramik şehir turu yapıyoruz. Bratislava şehir turumuzdan sonra yolumuza devam edip Prag’a varıyoruz. Prag şehir turumuz başlıyor. Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi , Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, eski şehir meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik saat kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası serbest zaman. Akşam rehberiniz tarafından organize edilecek Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Geceleme otelimizde.
* Bratislava şehir turu dahil 
* Prag şehir turu dahil
 
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil

Ekstra Vltava Nehrinde Açık Büfe Yemekli Tekne Turu: 45 Euro (Kişi Başı)   

  6.GÜN Prag – Karlovy Vary
 Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Karlovy Vary turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Karlovy vary Çek Cumhuriyeti’nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuz rehberinizin keyifli anlatımlarıyla başlıyor. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında şehir turu yapılmakta. Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Serbest zaman sonrası rehberinizin bilgilendireceği saatte Prag’a transfer gerçekleştiriyoruz. Akşam rehberiniz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayacaksınız. Gecenin sonunda otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
*  Karlovy Vary turu dahil
*  Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil
Ekstra Ortaçağ Gecesi Turu: 65 Euro (Kişi Başı) 

  7.GÜN Prag – Cesky Krumlov – Viyana
Sabah kahvaltımızın ardından Viyana’ya doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Cesky Kurumlov Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin değerli bir mücevheri olmakla beraber aynı zamanda Unesco tarafından Dünya Mirasları listesinde yer alan bir kasabadır. Komünizmin en koyu dönemlerinde harap duruma gelmiş olan Cesky Kurumlov 1990’lardan itibaren tekrar yeniden doğuşunu yaşamış ve güzelliklerini ziyarete gelen tüm misafirlerine yansıtmıştır. Cesky Krumlov`a hayran kalacaksınız. Kısa bir mola ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Varışımızda Viyana şehir turumuza başlıyoruz. Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Hofburg Sarayı, Hundertwasser House ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben rehberinizin anlatımlarıyla serbest zaman. Rehberinizin bilgilendireceği saatte otele transfer ve yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz ile akşam ekstra organize edilecek Avusturya Grinzing Gecesi turumuza katılabilirler. Bu turumuzda Viyana merkezine 20-25 dakika uzaklıkta bulunan Grinzing kasabasının küçük ve şirin evlerinde, Viyana müzikleri eşliğinde ünlü şnitzellerinin tadına bakıyoruz. Turumuz sonrası otelinize transfer ve geceleme otelimizde.
* Cesky Kurumlov turu dahil 
* Viyana şehir turu dahil

* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil
Ekstra Avusturya Grinzing Gecesi Turu:50 Euro (Kişi Başı) 

8.GÜN Viyana
Sabah kahvaltımızın ardından Viyana Ormanları Turu düzenliyoruz. Bu turumuzda   Liechtenstein Şatosu, Seegrotte yer altı gölü, Mayerling av köşkü, Heilingenkreuz Manastırı, Baden kaplıca şehri , Schönbrunn sarayı bahçeleri turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda, önce Liechtenstein Şatosunu daha sonra maden ocağı iken bir patlama neticesinde icine su dolarak, yeraltı gölü olan ve II. Dünya Savaşı sırasında Nazilerin gizli savaş ucağı ürettikleri Seegrote yer altı gölünü geziyoruz. Turumuzda yeraltı gölünde tekne ile gezintide yapılacaktır. Ardından bir ortaçağ keşişhanesi olan Heiligenkreuz’u geziyoruz. Daha sonra “Mayerling Faciası”na konu olan ve bugün Carmelita rahibelerinin yaşadığı manastır konumunda bulunan Mayerling av köşkünü panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra küçük ve şirin bir kaplıca şehri Baden. Turumuzun en son durağı Kraliçe Sisi’nin Sarayı olan Schönbrunn sarayının muhteşem bahçelerinde serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz sarayın içini ziyaret edebilirler. Burada serbest zamanımızdan sonra Viyana merkezde serbest zaman verilecektir. Geceleme otelimizde.
* Viyana Ormanları, Seegrotto yer altı ölü, Mayerling ve Baden turları dahil
* Schönbrunn saray bahçeleri turu dahil    
*  Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil 

9.GÜN Viyana – Sofya

Sabah kahvaltımızın ardından Sofya’ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Sofya’ya varışımıza müteakip otelimize yerleşme ve serbest zaman. 
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil

10.GÜN Sofya – İstanbul – Ankara
Sabah kahvaltı sonrası yapacağımız şehir turunda; St. Nedelya Kilisesi, Rotunda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık ve Parlamento binaları ile Sofya Üniversitesi ve ulusal kültür sarayı ve Mimar Sinan tarafından tasarlanan Banyabaşı Camii görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası İstanbul üzerinden Ankara’ya hareket.
 *Sofya şehir turu dahil 
* Araç içi su,çay,kahve ikramları dahil

TUR TARİHLERİMİZ

TEMMUZ

27 TEMMUZ – 05 AĞUSTOS

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik Oda

Odada Üçüncü Kişi

0-2 Yaş Çocuk

2 -12 yaş Çocuk

599,00EURO

749,00EUR

599,00EURO

199,00EUR

399,00EUR

                        PAKET FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

            3*- 4* Otellerde 8 gece Oda Kahvaltı  konaklama

  ➢          Tüm Gündüz Turları

           Türkçe rehberlik hizmeti

            Tüm ulaşımlar

             Tüm Şehir turları

             Belgrad, Viyana, Prag, Budapeşte, Sofya panaromik şehir turları 

             Bratislava Şehir Turu 

             Viyana Ormanları – Seegrotto – Mayerling – Baden Turu

             Cesky Krumlov Turu 

             Karlovy Vary Turu 

             Estergon – Vysegrad – Sztendere Turu (Öğle Yemekli) 

             Novi Sad Turu  dahil

             Seyahat Sağlık Sigortası (65 Yaş üstü misafirler için 15 Euro tur ücretine ilave edilecektir.)  dahil

AKET FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
  ➢ Şahsi Harcamalar
➢ 2.Gün Kahvaltı Öğle ve Akşam Yemekleri
➢ Tüm Müze, Kilise, Katedral ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
➢ Ekstra Gece Eğlenceleri
➢ Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
➢ Vize İşlem Ücreti (125 €)

 Tur iptal- iade şartları 
30 gün kalaya kadar kesintisiz iptal hakkınız mevcut.
30-15 gün arasındaki olası iptallerde % 50 kesinti uygulanır.
0-15 gün arasında iptal, iade, değişiklik yapılamaz.

ANKARA KALKIŞ NOKTALARIMIZ
16.00:Sıhhıye Atatürk Lisesi Önü
16.20:Milli Kütüphane Otobüs Durakları Önü
17.00:Bilkent Köprüsü Altı
17:15:Ümitköy Galleria Avm Önü
17:30:Eryaman Optimum Avm Karşısı
İSTANBUL KALKIŞ NOKTALARIMIZ
23:30 İstanbul Şişli 4.Levent Metro Durağı Önü ( İstanbul Sapphire Karşısı)
00:15   İstanbul Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333 

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver