1 Gece 2 Gün Isparta Lavanta Bahçeleri Salda Turu

Gidiş – Dönüş Ulaşım + 1 Gece Otelde Konaklama + 2 Sabah Kahvaltısı (1. Gün Restoranda, 2. Gün Otelde) + 1. Gün Akşam Yemeği + Araç İçi İkramlar + Çevre Gezileri + Seyahat Sigortası + Profesyonel Rehberlik Dahil Sadece 420 TL

Talebinize göre 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ulaşım Dahil 420 TL

4-12 yaş tur ücreti 390 TL
0-3 yaş 2 yetişkin yanında ücretsiz

Salda Gölü – Isparta Lavanta Bahçeleri – Sagalassos – Eğirdir Gölü Turu

6 – 7 Temmuz 2019
13 – 14 Temmuz 2019
20 – 21 Temmuz 2019
27 – 28 Temmuz 2019

Konaklama: Isparta Merkez Bolat Otelde yapılacaktır.

Bilgi & Rezervasyon 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

Lavanta Tarlaları Hakkında Kısa Bilgi: 1975 yılında zamanın gül tüccarlarından Zeki Konur ve birlikte çalıştığı Nihat Yılmaz bir Fransa ziyareti dönüşünde, 30 haneye yaklaşık 15’er lavanta fidesi getirmiş. Başlangıçta evlerin bahçelerinde ya da gül tarlaların kenarlarında sadece bir süs iken, yıllar içinde zahmetsizce büyüyen lavantalar tarlaları kaplamış ve bugün Isparta’nın Kuyucak, Kusçular, Yeşilyurt, Kılıç ve civarı köylerinde yaklaşık 3 bin dönümlük bir alana yayılmış.

Kuyucak köyünde üretilen lavanta, Türkiye üretiminin % 93’ünü karşılıyor.
Türkiye İstatistik Kurumunun 2013 verilerine göre, Türkiye lavanta üretimi 105 ton civarında. Böylece Kuyucak köyü, tek başına Türkiye lavanta üretiminin yüzde 93’ünü karşılıyor. Köylüler, her ailenin lavanta üretimini talebi karşılayamaması nedeniyle arttırıyor.

Çiçek sürgünü (uyanma) Mayıs başında başlar
İlk çiçek görünmesi Haziranın 20 – 25’ ini bulur
Olgunlaşma dönemi ise Temmuz 15 – 20 civarıdır
Lavantaların demet olarak kesimi Temmuz 15 – 20 civarında baslar
Lavantaların kurutmalık olarak kesimi Temmuz 20 – 25 civarında baslar
Lavantaların yağ ve su amaçlı olarak kesilmesi ve işlenmesi Ağustos 5 civarında başlar
Lavanta sezonu sonu Ağustos 25 – 30 civarındadır.

Isparta Lavanta Hasadı Festivali Turu Programı:

Cuma Akşam Hareket Noktaları ve Saatleri

23:50 Kızılay Avm Önü
00:05 Armada Avm Önü
00:25 Ümitköy Köprüsü

noktalarında buluşmamızın ardından araç içi ikramlarımız ile neşeli yolculuğumuza başlıyoruz.

1.GÜN – Cumartesi: Gerekli molalarımız sonrası sabah saatlerinde restoranımızda alacağımız kahvaltı sonrası Türkiye’nin Maldivleri olarak da bilinen Salda Gölü’ne varıyoruz. Verilen serbest zaman ve fotoğraf molasının ardından Lavanta Tarlalarının bulunduğu Isparta ilimizin Lavanta Üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin Kuyucak Köyüne ulaşıyoruz. Kuyucak Köyü kerpiç evleri, kaldırım kenarlarındaki Lavanta öbekleri ile bizleri etkiliyor. Kuyucak köyü halkı genellikle lavanta üretiminden geçimini sağlıyor. Lavanta dışında bir diğer gelir kaynağı da hatmi çiçeği,  papatya ve kekik gibi yörede doğal şekilde yetişen otları ve çiçekleri  toplayıp kurutuyor ve satıyorlar. Kuyucak köyü  yollarında ilerlerken mor tarlaları gördüğümüz zaman gözlerimizi kapatıp,  etrafı saran güzel kokunun her hücremizi temizlediğini hissediyoruz.  Yolumuza devam ederken  yol boyunca sağlı sollu tepelere kadar uzayan lavanta tarlalarını  görüp de şok olmamak  mümkün değil. Bu şoku atlatıp hemen Lavanta Tarlasına dalıyoruz ve Lavanta toplama aktivitemize  lavanta tarlasında  çalışanları önce izleyerek onlardan işin inceliklerini öğrenerek ve sonrada onlara eşlik ederek başlıyoruz. Bu arada tabi ki bu güzel anları kalıcı hale getirmek ve sonrasında dostlarımızla da paylaşmak için Lavanta Tarlalarını ve Lavanta Hasadı yapanları fotoğraflamayı ihmal etmiyoruz. Lavanta toplama, lavanta fotoğraflama ve lavanta ürünlerinden alışverişimizi de yaptıktan sonra öğle yemeği için köyde serbest zaman verip lavanta bahçeleri gezimize devam ediyoruz ve ardından Isparta merkezdeki otelimize yerleşiyoruz. Odalarımıza yerleşmenin ardından rehberimizin belirleyeceği saatte lobide buluşarak akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza geçiyoruz. Yemek sonrası otele dönerek günümüzü tamamlıyoruz ve dinlenmek üzere odalarımıza geçiyoruz.

Konaklama: Isparta Merkez Bolat Otelde yapılacaktır.

2.GÜN – Pazar: Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz ve ilk gezi noktamız Sagalassos Antik Kentine ulaşıyoruz. Hiçbir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan’da Pisidya’nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Ogorası ve Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından Eğirdir gölü gezisi ve öğle yemeğimiz için yola çıkıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Eğirdir içerisinde bulunan, Kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesini gezerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, Ankara’ya geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

Keyifli yolculuğumuz, araç içi ikramlarımız ve gerekli molalarımız sonrasında akşam 23:00 civarı Ankara’da oluyoruz.

1 Gece Konaklamalı 2 Gün Gezmeli Salda Gölü Isparta Lavanta Hasadı Festivali Turu Tarihleri:

Yazılı ilk tarihlerden bir önceki akşam Ankara’dan hareket

6 – 7 Temmuz 2019 (Cumartesi-Pazar)
13 – 14 Temmuz 2019 (Cumartesi-Pazar)
20 – 21 Temmuz 2019 (Cumartesi-Pazar)
27 – 28 Temmuz 2019 (Cumartesi-Pazar)

* Farklı tarih ve grup rezervasyonlarınız için lütfen bize ulaşınız

1 Gece 2 Gün Isparta Lavanta Hasadı Festivali Turu Fiyatları:

Gidiş – Dönüş Ulaşım + 1 Gece Otelde Konaklama + 2 Sabah Kahvaltısı (1. Gün Restoranda, 2. Gün Otelde) + 1. Gün Akşam Yemeği + Araç İçi İkramlar + Çevre Gezileri + Seyahat Sigortası + Profesyonel Rehberlik Dahil Sadece 420 TL

Talebinize göre 2 veya 3 Kişilik Odada Kişi Başı Ulaşım Dahil 420 TL

4-12 yaş tur ücreti 390 TL
0-3 yaş 2 yetişkin yanında ücretsiz

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER
– Ankara’dan Gidiş Dönüş Ulaşım
– 1 Gece Otelde Konaklama
– 1. Gün Restoranda Sabah Kahvaltısı
– 1. Gün Restoranda Akşam Yemeği
– 2. Gün Otelde Açık Büfe Sabah Kahvaltısı
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Programda Yer Alan Çevre Gezileri
– Seyahat Sigortası
– Araç İçi İkramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR
– Öğle Yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler
– Müze ve Ören Yeri Girişleri
– Kişisel Harcamalar

Bilgi ve Rezervasyon: 
0532 797 18 47 – 0312 427 7 333

Daha önceden gerçekleştirdiğimiz turlarımızdan BAZILARINA ait fotoğraflara bakmak için FACEBOOK ALBÜMLERİMİZİ inceleyebilirsiniz. 

BİZ KİMİZ ? www.gidiyoruz.com/hakkimizda

Degerlendirmeler

Henüz bir değerlendirme yapılmamış, dilerseniz siz yapabilirsiniz

Degerlendirme Yap:

Puan Ver